środa, 3 kwietnia 2013
Radca prawny: trudne słowo
Z jego usług korzysta wielu. Jego profesja uważana jest za elitarną, niektórzy uważają nawet, że owianą aurą tajemniczości. Mimo że nie wszyscy wiedzą, czym tak naprawdę się zajmuje i jaki dokładnie kierunek studiów kończył, zawód radcy prawnego od lat niezmiennie cieszy się ogromną popularnością wśród klientów.
Jak łatwo odgadnąć, radcowie prawni zajmują się przede wszystkim świadczeniem usług prawniczych, w skład których wchodzi doradztwo, opracowywanie projektów pism sądowych, konsultacje prawne, opiniowanie dokumentów związanych ze sprawą, udział w negocjacjach, asystowanie przy czynnościach prawnych, a także opracowywanie różnego rodzaju projektów aktów prawnych. Może on również, o czym wie niewielka ilość osób, stawać przed sądem oraz różnego typu urzędami. Z jego usług korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i wszystkie typy spółek osobowych i kapitałowych, spółdzielnie oraz stowarzyszenia. Brzmi poważnie jak na jedną osobę, a jest to dopiero nieznaczny odsetek wszystkich kompetencji radcy prawnego.
Wiele osób myśli pewnie, że kalendarz tak wszechstronnie wykształconej osoby jest wypełniony po brzegi a na konsultacje z nią trzeba czekać bardzo długo. Powiedzmy jednak szczerze: w dobie internetu jest to myślenie jak najbardziej mylne, istnieją bowiem wirtualne kancelarie, które o każdej porze oferują profesjonalną pomoc w problemach natury prawnej. Współczesne technologie umożliwiają także szybki kontakt pod postacią poczty elektronicznej oraz czatu, może zatem warto trochę ułatwić sobie życie?
Wirtualni prawnicy
Możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale bardzo często stajemy oko w oko z sytuacją, w której potrzebna nam jest profesjonalna porada prawna. Często jednak nie mamy czasu na wizytę w kancelarii lub u radcy prawnego, dlatego coraz większą popularnością cieszą się portale oferujące darmowe konsultacje online.
Wirtualni prawnicy odpowiadają codziennie na szereg pytań obejmujących szeroki wachlarz zagadnień, począwszy od prawa pracy i prawa rodzinnego, skończywszy na prawie karnym i gospodarczym. Popularność tego typu stron wynika przede wszystkim z możliwości uzyskania profesjonalnej porady przy jednoczesnej oszczędności czasu i pieniędzy. Aby skontaktować się z wirtualnym prawnikiem należy poświęcić jedynie kilka minut na rejestrację na portalu z poradami oraz jak najbardziej szczegółowe przedstawienie problemu. 48 godzin później otrzymujemy propozycję rozwiązania dręczącej nas kwestii. Co ciekawe, witryny tego typu często oferują także pomoc związaną z tworzeniem pism procesowych oraz opinii potrzebnych na przykład podczas składania danej sprawy do sądu. Oprócz tego wirtualni prawnicy oferują także możliwość korzystania z „indywidualnej porady prawnej”, która polega na zasugerowaniu przez kilku specjalistów różnych rozwiązań nurtującego nas problemu, umożliwiając tym samym wybór najbardziej korzystnej z naszego punktu widzenia opcji. Usługa ta nie jest już jednak darmowa.
Jeśli zatem chcemy pozostać anonimowi lub nie mamy czasu na osobiste konsultacje, warto zastanowić się nad tą formą komunikacji z prawnikiem. Można na niej tylko zyskać, więc czemu nie?
Subskrybuj:
Posty (Atom)